powrót do Aktualności

Czy unijne regulacje dotyczące oświadczeń warto powielać?

8 listopada 2018

W dniach 6 i 7 listopada w Ankarze, Turcja odbyła się konferencja „2 Agriculture, Food & Nutrition Policies Summit”. To cykliczne wydarzenie organizowane jest przez Food Supplement & Nutrition Association (GTBD) oraz przez Food Beverage & Agricultural Policy Research Association (GIFT). Ponad 250 uczestników wzięło udział w wykładach przedstawicieli świata nauki z uniwersytetów w UK, USA, Niemczech, Turcji, przedstawicieli urzędów, polityków, stowarzyszeń branżowych, przemysłu oraz otoczenia biznesu.

Izabela Tańska – Doradca ds. Prawa Żywnościowego w IGIFC została zaproszona do udziału w panelu ekspertów i wygłoszenia wykładu na temat skuteczności i efektywności regulacji wprowadzonych rozporządzeniem 1924/2006 w Unii Europejskiej, szczególnie w odniesieniu do suplementów diety. W Turcji na poziomie instytucji rządowych toczy się obecnie dyskusja na temat różnych rozwiązań dotyczących stosowania oświadczeń, zasad ich kontroli, kanałów komunikacji z konsumentami w których mogą być stosowane. W panelu dyskusyjnym brali również udział przedstawiciele ministerstw.

Uczestnicy bardzo zainteresowali się wytycznymi służącymi do odróżniania oświadczeń zdrowotnych i tzw. leczniczych, a także powodami unijnych problemów dotyczących rozstrzygnięć dla oświadczeń dla składników roślinnych.

 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać regularne wiadomości.