O nas

IGI FOOD LAW to doradcy specjalizujący się w prawie żywnościowym, z doświadczeniem pracy w inspekcji, w strukturach Komisji Europejskiej, w Polsce, Brukseli i Waszyngtonie.

Wspieramy sektor spożywczy od 2006 r. Dzięki doświadczeniu, znajomości branży, śledzeniu trendów i stałej obserwacji prac instytucji UE dostarczamy rozwiązania, które nie tylko zapewniają bezpieczną obecność produktu lub usługi na rynku, ale pozwalają także zdobyć przewagę nad konkurencją. Nie boimy się zadawać trudnych pytań urzędom i promować niestandardowe rozwiązania, zawsze w zgodzie z przepisami.

Pasja

IGI FOOD LAW to przede wszystkim wspaniale uzupełniający się eksperci, którzy nieustannie pogłębiają swoją wiedzę i bardzo lubią to co robią! Widać to w naszych analizach, a jeszcze bardziej podczas szkoleń.

Mamy powody do dumy

Wspieramy Klientów, z którymi współpracę rozpoczęliśmy jeszcze w 2006 r., a nowi Klienci trafiają do nas głównie dzięki rekomendacjom
Prowadzimy Letnią Szkołę Prawa
Żywnościowego
, która jest wyjątkowo cenionym warsztatem prawa żywnościowego w Polsce
Lubiąc to co robimy z chęcią i nieustannie rozwijamy kompetencje, zbieramy doświadczenia, współpracujemy ze światem nauki i inspekcjami
Jesteśmy zapraszani do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem na konferencjach w różnych częściach świata od Ankary po San Diego
Przeszkoliliśmy setki przedstawicieli firm, inspekcji,
uczelni zwiększając w ten sposób ich kompetencje
do wykonywania bieżących obowiązków
Wyznaczamy trendy – obserwując potrzeby i kierunki rozwoju firm wprowadzamy na polski rynek szkolenia z nowych obszarów

Zespół

Izabela Tańska
Doradca ds. Prawa Żywnościowego
Prezes Zarządu IGI FOOD LAW Sp. z o.o.
Rozwiń szczegółowy opis

Specjalizuje się w zagadnieniach wprowadzania żywności do obrotu, znakowania i reklamy, w szczególności żywności funkcjonalnej. Posiada wiedzę i 20 letnie doświadczenie w zakresie interpretacji i stosowania przepisów prawa żywnościowego. Ma bogate doświadczenie w realizacji procedur unijnych (oświadczenia, nowa żywność, dodatki). Jest ekspertem doradzającym w procesach fuzji i przejęć firm sektora spożywczego. Weryfikuje potencjał startupów i pomaga im zdobywać rynki. Współpracuje z inspekcjami, instytutami naukowymi i organizacjami branżowymi.

Ma za sobą ponad 1000 godzin wykładów wygłoszonych podczas szkoleń dla firm branży spożywczej i inspekcji. Prelegentka na krajowych i międzynarodowych konferencjach (m.in.: Waszyngton DC, Utah, Kalifornia, Frankfurt, Bruksela, Bonn, Amsterdam, Boston, Ankara).

Autorka ponad 50 publikacji na temat wymagań prawa żywnościowego i współautorka książki „Nutraceutical and Functional Food Regulations in the United States and around the World”, 2019 r. Pomysłodawczyni Letniej Szkoły Prawa Żywnościowego.

Od 2006 roku jest doradcą ds. prawa żywnościowego w IGIFL, a od 2009 r. Prezesem Zarządu. Przez kilka lat pracowała w Głównym Inspektoracie Sanitarnym jako osoba odpowiedzialna za stanowiska Polski w zakresie prawa żywnościowego reprezentowane w instytucjach UE. Doświadczenie zdobywała również w Brukseli, w zespole life science amerykańskiej kancelarii prawnej, realizując projekty dla dużych międzynarodowych firm, a także w Waszyngtonie jako doradca firm amerykańskich wprowadzających produkty na rynek UE.

Stypendystka Międzynarodowego Programu Nauk i Technologii Rolniczych Normana E. Borlaug’a (Washington DC, USA) i absolwentka APP w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. W 2019 r. powołana na członka Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Sektor żywności wysokiej jakości.

Jej wiedza i doświadczenie zostały szczególnie docenione, kiedy została zaproszona do przedstawienia „Zasad wprowadzania do obrotu nowych produktów funkcjonalnych na rynek UE” na Uniwersytecie Medycznym Harvarda w 2018 r. W 2019 r. ponownie wygłosiła na Harvard Medical School wykład dotyczący prawa żywnościowego UE.

Prywatnie – Szczęśliwa mama 4 dzieci, podróżniczka, która odwiedziła ponad 50 państw na 6 kontynentach, miłośniczka oper Verdiego, salsy kubańskiej i kitesurfingu.

Joanna Olszak
Doradca ds. Prawa Żywnościowego
Rozwiń szczegółowy opis

Od 2008 r. niezmiennie zaangażowana w prawo żywnościowe – materię złożoną i wiecznie płynną, inspirującą ale i pełną luk, które umie wypełnić i wykorzystać tylko prawdziwy pasjonat i wieloletni praktyk.

Jak poruszać się w tej dziedzinie? Jak ją zrozumieć i oswoić, aby nie stała na przeszkodzie w prowadzeniu biznesu? Tym zajmuje się na co dzień, przekuwając doświadczenie i umiejętności w sukces Klientów – zarówno tych, którzy zaczynają swoją przygodę w branży, jak i jej liderów.

Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów z interpretacją przepisów, zwłaszcza dotyczących znakowania, promocji i reklamy żywności. Regularnie publikuje w prasie branżowej, ale i popularno-naukowej. Ocenia poprawność składu, przygotowuje projekty pism do urzędów oraz szkoli wszystkich tych, którzy chcą poznać tajniki prawa żywnościowego i przećwiczyć je w praktyce, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

Prywatnie – trenerka dobrych nawyków żywieniowych trójki dzieci, amatorka kawy i książek, ale tylko tych „prawdziwych” – z okładką, kartkami i wyjątkowym zapachem.

Ewelina Grzegorzewicz
Dyrektor Biura IGI FOOD LAW
Rozwiń szczegółowy opis

Współpracuje z firmą i zarządza biurem IGI FOOD LAW od 2015 r. Jest odpowiedzialna za kwestie organizacyjne związane z realizacją projektów doradczych i szkoleniowych. Dba o sprawne funkcjonowanie biura oraz prawidłowy przepływ informacji. Nadzoruje realizację umów z Kontrahentami. Koordynuje również organizację szkoleń. Ma duże doświadczenie w realizacji projektów związanych z organizacją i administracją.

Posiada stopień doktora – przez kilkanaście lat związana z SGGW i UKSW jako pracownik administracji i wykładowca. Jest także absolwentką studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo i jakość w łańcuchu żywnościowym”.

Prywatnie – mama dwójki nastolatków, miłośniczka górskich wędrówek, która uwielbia działać społecznie a przede wszystkim pomagać innym.

Eksperci
Specjaliści z różnych dziedzin
Rozwiń szczegółowy opis

Nasz Zespół tworzą również Eksperci wielu dziedzin ze świata nauki, kancelarii, laboratoriów, instytutów z którymi współpracujemy w zależności od potrzeb projektu.

Klienci

Publikacje


Zmiana Dyrektyw Śniadaniowych – zakres, etap prac i konsekwencje dla firm
Żywność funkcjonalna. Żywność prozdrowotna. Definicja, aspekty prawne i wytyczne dla firm
Naturalne dodatki w suplementach diety – czy one w ogóle istnieją? Przegląd regulacji i praktyk.
Kurkuma (Curcuma longa) w suplementach diety – prawo i praktyka. Zakaz stosowania oświadczeń zdrowotnych, ostrzeżenia i maksymalne poziomy.
Ujednolicenie oznaczeń o wartości odżywczej produktów zwiększy ich skuteczność
Nowa żywność – prawo i praktyka z punktu widzenia nowych technologii i innowacji w przemyśle spożywczym
Ekologiczny charakter opakowania
Deklaracja pochodzenia a zafałszowanie żywności
Jakość suplementów diety – zarys urzędowej kontroli i obowiązków przedsiębiorstw
Zmiany przepisów prawa żywnościowego – wprowadzone i planowane oraz ich znaczenie dla firm
Monitoring żywności wprowadzanej pierwszy raz do obrotu – podsumowanie zmian prawnych, wskazówki dla przedsiębiorców
Lokalny, rzemieślniczy … czyli jaki?
Zobacz więcej

Referencje

Poniżej przedstawiamy wybrane referencje, które IGI FOOD LAW otrzymała od Klientów polskich i zagranicznych.
Krajowa Unia Producentów Soków
MOKATE Sp. z o.o.
Lotte Wedel Sp. z o.o.
Vitis Pharma Sp. z o.o.
Wytwórcza Spółdzielnia Pracy "Społem"
Sanofi-Avensis Sp. z o.o.
Miguel&Miguel
Noble Health Sp. z o.o.
MonaVie
Maspex–GMW Sp. z o.o. S.K.A.
The Lorenz Bahlsen Snack World Sp. z o.o.
Java Coffee PL
Ichem Sp. z o.o.
Ichem Sp. z o.o.
Europlant Group
Zobacz więcej

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać regularne wiadomości.