powrót do Aktualności

Notyfikacja żywności – procedura powiadamiania GIS w praktyce (szkolenie online)

14 kwietnia 2020

Większość środków spożywczych może być wprowadzana do obrotu przez przedsiębiorstwa legalnie działające na rynku spożywczym, bez potrzeby uzyskiwania dodatkowych zezwoleń. Szczególny charakter niektórych kategorii żywności (np. suplementy diety, żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, żywność z dodatkiem witamin oraz składników mineralnych i niektórych innych substancji) sprawia, że ich pierwsze wprowadzenie do obrotu wymaga uprzedniego powiadomienia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS).

W ostatnich miesiącach w procedurze notyfikacji dokonano wielu zmian, które w prawnym i praktycznym wymiarze istotnie wpłynęły na procedowanie nowych zgłoszeń.

  • Od stycznia 2020 r., obowiązuje nowy wzór powiadamiania i rejestr publiczny produktów notyfikowanych do GIS;
  • Od lutego 2020 r., przedsiębiorcy mierzą się z wymogami nowego Elektronicznego Systemu Powiadamiania (ESP).

W najnowszym wydaniu kwartalnika Świat Przemysłu Farmaceutycznego (1/2020) w artykule doradcy IGI FC, możecie Państwo przeczytać o praktycznym wymiarze zmian dotyczących procedury notyfikacji (Monitoring żywności wprowadzanej pierwszy raz do obrotu – podsumowanie zmian prawnych, wskazówki dla przedsiębiorców).

Natomiast już 21 kwietnia zapraszamy do udziału w szkoleniu onlineNotyfikacja żywności – procedura powiadamiania GIS w praktyce.

 

Zgłoszenie nowego produktu w odpowiednim terminie i we właściwy sposób jest ważne, bo jego brak lub błędy stwarzają ryzyko począwszy od kary grzywny do nakazu wycofania produktu z rynku włącznie.

Uczestnicy szkolenia online w dniu 21 kwietnia br., zostaną zapoznani z obowiązującymi zasadami zgłaszania powiadomień do GIS.

Po wykładzie zaplanowana jest sesja pytań i odpowiedzi, w trakcje której Uczestnicy otrzymają dodatkowe informacje pomocne w zgłaszaniu nowych produktów.

 

Zgłoszenia udziału przyjmujemy tylko do piątku 17 kwietnia (do godziny 12:00).

Więcej informacji na temat szkolenia znajduje się w broszurze oraz na stronie internetowej.

 

ZAPRASZAMY !!!

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, by otrzymywać regularne wiadomości.